Розмаїття
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Вересень 25, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 07 Березень 2014 02:00

У Києві розпочалася Шевченко/mania/

Rate this item
(0 votes)

У «Мистецькому Арсеналі» розпочав роботу проект Шевченко/Mania/, повідомляє i-pro.kiev.ua. Експозиція представляє понад 50 художніх творів Великого Кобзаря з колекції Національного музею Тараса Шевченка. Вишукані акварелі й філігранні офорти 1830-1850-х рр. пов’язані з основними етапами життєвого шляху майстра. Серед них унікальною є серія рисунків, створена митцем під час Аральської, Каратауської експедицій та у Новопетровському укріпленні, яка досі не була представлена широкій публіці. 
Глядачі також уперше за довгий час можуть побачити «Захалявну книжечку», оригінали унікальних рукописів Тараса Шевченка та альбоми його етнографічних замальовок 1840 років і прижиттєві видання Кобзаря з фондів Інституту літератури ім. Т. Шевченка Національної академії наук України.
У масштабній відеоінсталяції «Наш Шевченко» відомого режисера Сергія Проскурні з екрана промовляють школярі, студенти, поети, вчителі, митці, спортсмени, пожежники, перукарі, журналісти, люди різних соціальних і вікових середовищ. 365 відеосюжетів демонструють, що Шевченко — актуальний, сучасний і є у кожному з нас. І в кожного він свій.


Відкрита «Доба Шевченка» — ніч кіно, музики, поезії відбудеться з 9 на 10 березня. У програмі — довгоочікувана прем’єра фільму Сергія Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація».

СЛОБОЖАНСЬКИЙ ПОКЛІН КОБЗАРЮ
Так називається масштабна виставка однойменного проекту, яку відкрито в Харківському художньому музеї, повідомляє Укрінформ. Реалізація проекту здійснюється у рамках регіональних торжеств з нагоди 200-річчя від дня народження Кобзаря. У нинішній експозиції представлено майже дві сотні робіт з фондів музею. Серед них — чотири самого Тараса Шевченка, в тому числі — знаменитий автопортрет у кожусі й шапці, написаний 1860 року, за який він отримав звання академіка, гравюри.
Поруч — роботи земляків, для яких Кобзар став джерелом натхнення. В окремому залі виставлено твори народного художника України, лауреата Шевченківської премії Віктора Ковтуна, чиї полотна відтворюють різні епізоди з життя Кобзаря, зокрема його перебування у засланні.
Примітний також інформаційно-документальний розділ виставки. Експонати свідчать, що у Харкові, в середині ХІХ ст., здійснено одну з перших публікацій творів Шевченка. Тут само наприкінці ХІХ ст. відкрито перший у світі скульптурний пам’ятник Кобзарю, на початку ХХ ст. засновано перший НДІ щодо вивчення творчості Шевченка й перша галерея картин поета. Нарешті, у 1935 році побудовано найкращий у світі пам’ятник українському генію. У Харкові 1946 року відкрилася і перша післявоєнна виставка його робіт.
Художній проект «Слобожанський поклін Кобзарю» розраховано на два місяці. Це виставки, презентації книг, відкриті лекції в навчальних закладах. 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».