Пам'ять
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 29, 2014

"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2014 рiк.

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-6198717-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); РОЗМАЇТТЯ
ШЕВЧЕНКО НА СТОРІНКАХ УКРАЇНСЬКИХ ЕМІГРАЦІЙНИХ ВИДАНЬ
У приміщенні Київського міського будинку учителя відкрилася виставка «Тарас Шевченко на сторінках українських еміграційних видань», повідомляє prostir.museum. Мешкаючи в різних країнах світу, українська громадськість прагнула зберегти свою національну ідентичність, вона повсякчас виявляла великий інтерес до життя та творчості Т. Шевченка і сприймала його як уособлення України.

Основа виставки — книги, періодичні видання, буклети та ін., які впродовж ХХ ст. видавали представники українських громад у різних країнах світу, а зараз вони є складовою частиною фондів Центрального державного архіву зарубіжної україніки. Чільне місце в експозиції відводиться документам, що розповідають про те, як українська спільнота за кордоном вшановує Т. Шевченка. Серед них — переклади його творів різними мовами; програми, повідомлення, оголошення про вечори пам’яті; вірші, статті, присвячені життю та діяльності поета, а також ілюстративний матеріал, який міститься на сторінках еміграційних видань.
Представлені на виставці документи розкривають багатогранність форм популяризації постаті Т. Шевченка, до яких вдавалася українська громада світу.

В ІНТЕРНЕТІ З’ЯВИВСЯ ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ПОРТАЛ
Національний центр «Мала академія наук України» створив науково-освітній портал «Тарас Шевченко», присвячений 200-річному ювілею від дня народження Кобзаря, повідомляє unn.com.ua. Тут викладено понад 200 тисяч рукописів Тараса Шевченка. Спеціально для порталу також розробили 24 3D-тури музеями та визначними місцями, пов’язаними з життям і творчістю митця.
У перспективі на сайті будуть розміщені матеріали, зібрані з 50 населених пунктів, 30 вулиць, 90 закладів та установ, які носять ім’я або мають відношення до особистості Тараса Шевченка. Крім того, відцифровано оригінальну малярську спадщину художника у кількості 800 творів та внесено і детально описано 335 його малярських творів. Також відцифровано близько 300 архівних документів, пов’язаних із життям і творчістю Кобзаря.
також у паперовій версії читайте:
  • ЕКСПО
  • ДИВА
  • РЕКОРДИ
  • ФАКТ

назад »»»

Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».