Пам'ять
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 29, 2014

"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2013 рiк.

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-6198717-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); СУСПІЛЬСТВО
УКРАЇНЦЯМ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ ПУБЛІЧНА НАБОЖНІСТЬ
Лише 17% опитаних жителів України позитивно ставляться до публічної демонстрації державними діячами релігійності.
Як передає УНІАН, такі дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, було представлено в Києві під час круглого столу на тему «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин».

За даними опитування, в листопаді 2010 року 21% респондентів позитивно ставилися до «публічної демонстрації державними діячами їхньої релігійної поведінки».
Відповідно до дослідження, негативно до публічної демонстрації релігійності ставляться 38% опитаних і стільки ж — байдуже.
Серед віруючих позитивне ставлення до такої поведінки держдіячів висловили лише 22, а негативне — 34 відсотки.
Громадяни України, за даними дослідження, не впевнені, що церква впливає на моральність української політики. За п'ятибальною шкалою цей вплив оцінено у 2,39 бала: від 2,87 на півдні до 2,21 на сході країни. Найвище оцінили вплив церкви на моральність політики віряни УГКЦ — 2,88 бала, УПЦ — 2,81 та УПЦ (КП) — 2,67, найнижче — «прості християни» — 2,14 бала.
Позитивно оцінили вплив церкви на моральність української політики 35% респондентів. Негативний вплив відзначили лише 12% опитаних.
Натомість, на думку громадян, політики впливають на церкву більшою мірою, ніж церква на моральність політики. Їхній вплив на церкву оцінено у 3,27 бала: від 3,33 на півдні до 3,20 на сході країни. При цьому вплив політиків на церкву вважають негативним 44% опитаних: від 38–39% на заході, півдні і сході і до 56% — у центрі. Негативний вплив відзначила також відносна більшість віруючих — 41% і більшість (55%) невіруючих.
Думка про те, що зазначений вплив є негативним, переважає в усіх групах за конфесійно-церковною приналежністю: від 52% — «просто християни», до 37% — серед вірян УГКЦ та УПЦ.
Жителі України також по-різному бачать перспективи православ'я в нашій країні.
Респондентам пропонувалося обрати один із трьох варіантів майбутнього православних церков в Україні.
За даними опитування, 19,6% (у 2010 році — 16,7%) вважають, що православні України мають згуртуватися навколо УПЦ — КП.
19,1% (у 2010 році — 13,8%) вважають, що православні церкви України повинні об'єднатися в єдину церкву, яка домагатиметься незалежності.
18,7% (у 2010 році — 22,3%) вважають, що Українська православна церква має залишатися невіддільною частиною Руської православної церкви.
25,6% сказали, що їм байдуже щодо перспектив православ'я в Україні, а не змогли відповісти на це запитання 15% опитаних.
56% опитаних (проти 52% у 2010 році) респондентів поділяють думку про те, що українським Збройним Силам потрібні капелани (військові священики).
Найбільшою є підтримка серед жителів заходу (73%), найменшою — серед жителів центру (42%).
Серед віруючих підтримка цього питання становить 61%, а серед невіруючих — 21%.
Українці вважають, що церквам та релігійним організаціям слід надати право на заснування загальноосвітніх шкіл, але кількість громадян, які підтримують таку ідею, зменшилася з 39% у 2010 році до 32% у 2013 році.
Найбільше тих, хто підтримує надання зазначеного права, — серед жителів заходу (50%), найменше — серед жителів півдня (20%). У центрі та на сході України таких респондентів відповідно 28 і 32%.
Серед віруючих підтримка цього питання становить 38%, а серед невіруючих — 11 відсотків.
Опитування було проведено 28 лютого — 6 березня. У ньому взяли участь 2010 респондентів у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки — 2,3 відсотка.
також у паперовій версії читайте:
  • ПРЕЗИДЕНТУ ПОЯСНЮЮТЬ, ЧОМУ ТРЕБА ЗВІЛЬНИТИ ТИМОШЕНКО
  • НА ШЛЯХУ ДО САМІТУ «СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА»
  • У ФОКУСІ ЗАРУБІЖНИХ ЗМІ

назад »»»

Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».