БК «КИЇВ» — «РЕЙН-ЕНЕРГІ»: ІНТРИГУ ЗАМОВЛЯЛИ?
Перший поєдинок чвертьфіналу проти німецького «Рейн-Енергі» столичні «вовки» проводили на своєму паркеті. Вдалий початок матчу дав змогу господарям утримувати перевагу в рахунку фактично до останніх секунд основного часу матчу, але і цього «мізера» гостям із Кельна вистачило для переведення гри в «овертайм». Урешті-решт, попри напружену атмосферу заповненого Палацу спорту, БК «Київ» впорався з «нервами» і повів у серії — 1:0.

Для «вовків» усе розпочалося більш як оптимістично: середній кидок від Лончара та дальня спроба Харріса створюють господарям стартовий гандикап у «+5» — 5:0. До речі, про «першу п'ятірку» киян: як і очікувалось, господарі зробили акцент на захисті свого кошика. Саме тому, крім Гріра, Ніколіча та Харріса, в «основі» київської команди вийшли «цупкі» Лончар і Кецман. Що й говорити: баскетболісти «Рейн-Енергі» змогли набрати своє перше очко лише за... 5 хвилин 16 секунд до першої перерви, причому з лінії штрафних кидків!
Відтак активність Лончара та кілька «одноочкових» спроб у виконанні Яйла і Варди дозволили киянам виграти першу чверть — 19:12.
Друга десятихвилинка проходила інколи за повного домінування господарів: то Джованноні, немов граючись, у швидкому відриві завершує контрвипад «вовків» ефектним «цвяхом», то про себе «уколами» з-за шестиметрової дуги нагадає сербський «легіон» в особах Кецмана й Луковскі. Звідси закономірні 37:31 після першої половини.
Ефектний «триочковий» від Душана (перед його реалізацією він «фінтом» «поклав» на паркет Джордана), вдалі атаки із середньої дистанції від Гріра та Джованноні, й це — 50:39.
Потім усе змінилось: «зелено-жовті» дещо «заспокоїлись», а баскетболісти «Рейн-Енергі» холоднокровно кинулися у масований штурм «київського» кільця. Чи не найголовнішу роль у нападі німецького колективу відігравав... Майкл Джордан. Із легендою НБА він не має нічого спільного, щоправда, майстерності й креативності йому також позичати не потрібно. Спинити цього захисника було неможливо: його миттєві проходи під кошик БК «Київ» стабільно втілювалися у набрані очки. Лише одного разу впродовж матчу американець схибив із середньої дистанції (загалом реалізував п'ять із шести кидків). Крім того, Джордан «розстрілявся» і з периметра: якщо у першій половині він «втілив у життя» лише дві дальні спроби, то у другій їх було чотири. Остання з них могла стати фатальною для киян... Столичні «вовки» завдяки двом вдалим «штрафним» капітана Ламара Гріра повели у рахунку — 74:68 за 10,2 секунди до завершення четвертої чверті. Здавалося б, чого ще бажати? Однак виявилось, що й у подібних ситуаціях можна відігратися: спершу влучає з-за шестиметрової Вукуровіч, Паскуалі реагує «тайм-аутом», але це не рятує «зелено-жовтих». «Рейн-Енергі» вистачило «заключних» 3,8 секунди для того, щоб дальнім «вистрілив» все той же Джордан... 74:74, і Палац спорту розгублено завмирає, отримуючи «десерт» під назвою овертайм.
І тут вже виявляти характер доводиться господарям: програючи за 2 хвилини 24 секунди до завершення додаткової п'ятихвилинки (77:82), вони змогли відновити паритет. Джованноні у самовідданому проході кладе свої чергові «2», отримуючи ще й «фол» проти себе — 80:82. Кінцевий успіх киянам забезпечили міцні нерви за реалізації штрафних кидків: почергово «місію» виконували Грір і Лончар. Саме після влучних одноочкових спроб американського захисника за 12,5 секунди до фінальної (як виявилось) сирени кияни встановили комфортні 87:83 на свою користь. Тож відчайдушний прохід і середній кидок від Саво Міловича не завадили «вовкам» оформити більше, ніж важливу домашню перемогу над «Рейн-Енергі» — 87:85.
У підсумку, завдання виходу до «Фіналу чотирьох» Єврокубка-ФІБА БК «Київ» може виконати завтра, якщо переграє німецьку команду на її майданчику.
Олександр Волков, президент БК «Київ»:
«Ми знову встановлюємо як рекорди, так і антирекорди. Я не пам'ятаю, коли команда, виграючи за 10 секунд до фінальної сирени з перевагою у шість очок, дозволяла перевести матч в овертайм. На щастя, хлопці зібралися і змогли вирвати перемогу у першій додатковій п'ятихвилинці. Однак є питання до гравців нашої команди, потрібно робити серйозні висновки, оскільки траплялися у цьому єврокубковому сезоні, коли ми поступалися у самісінькій кінцівці, протистояння. Цього разу все закінчилося успішно, але ж ми були близькими до поразки. Сьогодні наша команда грала не у «свою» гру: моментами вона демонструвала непоганий баскетбол, але на початку другої половини зустрічі дещо «заспокоїлась». Я задоволений результатом матчу, бо ця перемога є важливою, але я не задоволений якістю гри».
Віталій Кличко, почесний чемпіон світу з боксу за версією WBC:
«Я люблю баскетбол, тому намагаюсь відвідувати матчі за будь-якої нагоди. Це стосується як моєї улюбленої команди НБА «Лос-Анджелес Лейкерс», так і клубів, що грають під час мого перебування у різних містах світу. Я вперше на матчі БК «Київ», і за напруженістю та перебігом подій на паркеті ця зустріч мені нагадала поєдинок НБА минулого сезону між «Лейкерс» і «Сан-Антоніо»: там також усе вирішилося в овертаймі, й тоді перемога була за «озерними» з мінімальною перевагою в один бал. Такі матчі не забуваються».
БК «Київ» — «Рейн-Енергі» — 87:85 ОТ (19:12, 18:18, 15:14, 22:30, 13:11)
БК «Київ»: Грір (20 очок + 3 підбори + 3 перехоплення + 2 блокшоти), Лончар (17 + 11 підборів), Джованноні (14 + 5 підборів), Луковскі (9 + 3 підбори), Кецман (8 + 4 підбори), Варда (6), Ніколіч (4 + 3 підбори), Ніссім (4 + 2 перехоплення), Харріс (3 + 3 підбори), Яйло (2).
«Рейн-Енергі»: Джордан (30 + 5 підборів + 4 передачі + 2 перехоплення), Макелрой (15 + 9 підборів), Вукурович (14 + 5 підборів), Наджфей (9 + 3 передачі).
Решта результатів перших матчів 1/4 фіналу Єврокубка-ФІБА.
«Локомотив» (Росія) — «Ювентуд» (Іспанія) — 54:88; «Хімки» (Росія) — «Дексія» (Бельгія) — 91:75; «Марусі» (Греція) — «Динамо» (Росія) — 53:64.
Другі поєдинки цих чвертьфінальних серій, які тривають до двох перемог однієї з команд, пройдуть завтра.